15 آبان 1396 In اخبار 0 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:
تولید و توسعه علم با رویکرد جهادی شاخصه بارز جهاددانشگاهی است/جهاددانشگاهی نهادی موثر در ترویج فرهنگ کارآفرینی

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: تولید و توسعه علم بارویکرد جهادی شاخصه بارز و استراتژی منحصر به فرد جهاددانشگاهی است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی 14 آبان ماه در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین این اداره کل و جهاددانشگاهی استان اظهار داشت: جهاددانشگاهی یک نهادی علمی، ارزشی، انقلابی و دانش‌محور که تاکنون منشا خیرات فراوانی در جامعه بوده است.

وی دانش‌بنیان بودن و پژوهش و آموزش‌محور بودن را از صفات دیگر جهاددانشگاهی عنوان کرد و گفت: این نهاد ارزشی در زمینه فناوری، تحقیقات و کارآفرینی نیز از کارنامه درخشانی برخوردار است و همین صفات باعث شده به عنوان بازوی مهمی برای پیشرفت جامعه و کشور شناخته شود.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تولید و توسعه علم با رویکرد جهادی را شاخصه بارز و استراتژی منحصر به فرد جهاددانشگاهی دانست و افزود: جهاددانشگاهی نهادی موثر در ترویج فرهنگ کارآفرینی، مهارت‌آموزی و مهارت‌دهی محسوب می شود و تاکنون این مهم را در میدان عمل به اثبات رسانده است.


نخعی با بیان اینکه جهاددانشگاهی می تواند در عرصه‌ها و اقدامات بر زمین مانده  ورود پیدا کند، ادامه داد: امروزه غفلت و عدم توجه جامعه و خانواده‌ها به بحث کارآفرینی و کسب مهارت مشهود است که آموزش و پرورش نیز تا حد توان در این زمینه تلاش کرده اما ورود جهاددانشگاهی به موضوعات کارآفرینی و مهارت می تواند بسیار راهگشا و کارساز واقع شود.


وی تصریح کرد: دانش مهارت یه موضوع و آموزش دادن مهارت یک موضوع دیگر است که تلفیق این دو موضوع می تواند تحولی در حوزه اشتعال، کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی ایجاد نماید که جهاددانشگاهی و دانشگاه‌ها می تواند این مهم را به ثمر بنشاند.


مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی تاکنون در زمینه مهارت‌دهی، کارآفرینی و اشتغال منشا اقدامات اساسی و برکات فراوانی بوده است، بیان داشت: این نهاد انقلابی می تواند در راستای مشاغل خرد به عنوان پروژه‌ای مهم ورود جدی پیدا کند و برای مشاغل خرد به عنوان مثال(اسباب‌بازی سازی) برای دانش آموزان و نوجوانان و خانواده‌های آنان اقدامات ارزشمندی انجام دهد و بیش از پیش در نشر و تبیین فرهنگ کار و کارآفرینی بین افراد جامعه موثر واقع شود.


نخعی جهاددانشگاهی را مکانی برای ایده پردازی و ایده پروری دانست و یادآور شد: این نهاد علمی تاکنون به دانش فنی توجه ویژه داشته و زین پس نیز امید است با همین رویکرد گام های بلندی برای پیشرفت و توسعه کشور بردارد.


وی خاطرنشان کرد: امید است دانش‌ آموزان، فرهنگیان و خانواده های آنان از بسترهای آموزشی( آموزش زبان های بین المللی) که توسط جهاددانشگاهی استان فراهم شده بهره لازم را ببرند.

بازدید 201 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را کامل کنید