24 تیر 1396 In اخبار 0 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

همایش مهارت‌های پیشرفته مطالعه به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان دوشنبه 28 فروردین ماه در حاشیه برگزاری همایش مهارت‌های پیشرفته مطالعه تندخوانی و تقویت حافظه اظهار داشت: این همایش با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سیستان و بلوچستان و بر اساس نیاز قشر جوان استان پیش‌بینی و برگزار شده است.

نیما مالکی با اشاره به اینکه مهارت مطالعه از مهارت های اولیه و مهم انسان های موفقِ روزگار است، ادامه داد: مسیر رشد و تبدیل شدن به انسانی موثر و با کیفیت‌تر در دنیا با کسب آگاهی، تخصص و مهارت‌های ذهنی آغاز می شود و این مهم در زندگی انسان با خواندن، خواندن و خواندن رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه با وجود فرمولی به این سادگی پس چرا همه انسان‌ها رشد نمی کنند، افزود: چون اکثر افراد راه و روش صحیح مطالعه، مهارت یادگیری و تقویت حافظه سپس تمرکز، توان بازیابی و به یادآوردن را نمی دانند.

سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مهارت خواندن، آموختن و تقویت ذهن نخستین و ضروری‌ترین گام برای رشد فردی است و بسیاری در برداشتن این گامم مهم، ضعیف عمل می کنند.

مالکی گفت: دوره "مهارت‌های ذهنی و مهارت‌های مطالعه" کمک می‌کند تا به خواندن علاقمندتر شویم، انتخاب های بهتر و موثرتری برای خواندن داشته و به راحتی حجم عظیم اطلاعات را به ذهن بسپارید و به یاد آورید.

وی اضافه کرد: طی این فرآیند، سرعت مغز و درک مطلب شما افزایش چشمگیری یافته و مهارت فکر کردن و استفاده از ذهن در شما ارتقا می یابد.

سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان یادآور شد: با توجه به استقبال خوب علاقمندان این حوزه، معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان آمادگی خود را برای برگزاری دوره‌های متعددی در زمینه مهارت‌های مطالعه در این استان اعلام می دارد.

گفتنی است استاد این همایش خانم دکتر زاکرانی از اساتید برجسته کشور بود.

بازدید 347 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را کامل کنید