چهارشنبه, 28 مرداد 1394 ساعت 12:50
 پیام ریاست محترم جهاد دانشگاهی استان، دکتر منصور تاجری:  namaz16

جهاد دانشگاهی نهادی است انقلابی، دارای سه ساحت اعتقادی، رفتاری و عقلانی که صیانت از اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی، تعهد به توسعه و پیشرفت کشور و پایبندی به اخلاق را سرلوحه فعالیتهای خود قرار داده است.

از نگاه جهاد دانشگاهی این ارزش ها مبتنی بر منزلت علم و عالم ، سرامدی و رضایت الهی است و از این رو تمامی اعضاء جهاد دانشگاهی در پایبندی به این ارزش ها و اعتلای آنها میثاق همیشگی بسته اند.

جهاد دانشگاهی در سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی نهادی است انقلابی با هویت اسلامی و برخوردار از منابع انسانی متعهد و کارامد؛ الهام بخش و موثر در علم ،فن اوری و فرهنگ با تعامل سازنده در عرصه ملی و بین المللی .

کمک به اسلامی شدن دانشگاه ها و اهتمام به حضور موثر دانشگاهیان در پیشرفت کشور و ایجاد جامعه ای متفکر، عدالتخواه، دین مدار، اخلاق گرا، قانون مدار، خود باور و علم محور ماموریت های این نهاد را در ارتباط با فرهنگ تشکیل می دهد و در حوزه پژوهش و تحقیقات کمک به پیشرفت کشور و نیل به خودکفایی ماموریت این نهاد در حوزه پژوهش و فن آوری است .

ارتقاء سطح دانش، بینش، مهارت و تربیت نیروهای متخصص و مورد نیاز برای پیشرفت کشور و تجاری سازی فن آوریهای تولید شده و توانمند سازی دانش آموختگان از طریق توسعه و ترویج فرهنگ کارافرینی و اشتغال دانش بنیان و شناسایی و معرفی زمینه های نوین دانش آموختگان و مشارکت در توانمند سازی آنان و کمک به تاسیس و توسعه پارکها و مراکز رشد شرکت های دانش بنیان را از دیگر رسالت ها و ماموریت های جهاد دانشگاهی در حوزه های آموزش و تجاری سازی فن آوری و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی دانست.

ماموریت جهاد دانشگاهی استان در حوزه های فرهنگ، آموزش، پژوهش و اشتغال دانش آموختگان در دانشگاهها و سطح جامعه است که انجام دهها طرح شاخص و ملی فرهنگی ویژه دانشجویان سراسر کشور، اجرای دهها پروژه تحقیقاتی جهت دستگاههای اجرایی استان و برگزاری دهها دوره تخصصی و فراگیر اموزشی از عمده فعالیتهای جهاد استان در این حوزه هاست .

جهاد دانشگاهی استان با دو مرکز آموزش عالی علمی کاربردی وابسته به این نهاد در شهرهای زابل و زاهدان تاکنون قریب به چهار هزار دانش‌آموخته در مقاطع کاردانی و کارشناسی تربیت کرده است .

ظرفیت خبرگزاریهای ایسنا و ایکنا، تربیت مدیران توانمند، اهتمام در ایجاد گروههای پژوهشی و راه اندازی مراکز خدمات تخصصی جهت رفع نیازهای هم استانی های عزیز در حوزه های سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از دیگر دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان سیستان و بلوچستان است.

بازدید 1719 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 شهریور 1394 ساعت 11:59
محتوای بیشتر در این بخش: معرفی معاونت پشتیبانی واحد »
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی حوزه ریاست و پشتیبانی پیام ریاست