رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی زابل؛

عضو شورای پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی سیستان و بلوچستان شد

طی حکمی رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی زابل به عضویت شورای پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی سیستان و بلوچستان در آمد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، طی حکمی از سوی دکتر سالازهی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی سیستان و بلوچستان، سید هادی حسینی رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی زابل به عنوانی یکی از اعضای شورای پژوهشی و فناوری دانشگاه منصوب شد.

گفتنی است مدت عضویت اعضای این شورا دو ساله است.

بازدید مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان از مراکز وابسته به جهاددانشگاهی استان

مسوول و معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان از مراکز وابسته به جهاددانشگاهی استان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام و المسلمین صادقی و حجت الاسلام و المسلمین دین پرور مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان طی بازدیدی از نزدیک در جریان امکانات، ظرفیت ها و پتانسل های جهاددانشگاهی استان در حوزه های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی قرار گرفتند.

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی زاهدان، مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زاهدان، مرکز آموزش زبانهای بین المللی جهاددانشگاهی، خبرگزاری های ایسنا و ایکنا و دفتر مرکزی جهاددانشگاهی استان از جمله مکان هایی است که مورد بازدید مسوول و معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان قرار گرفت.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان:

عملکرد جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان در حوزه قرآنی قابل تحسین است

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برگزاری مجالس و محافل قرآن کریم توسط این نهاد انقلابی بسیار قابل تحسین است، گفت: جهاددانشگاهی استان به واقع توانسته در حوزه معنوی، قرآنی و فرهنگی خوب عمل کند و در این راستا گام های موثری بردارد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام و المسلمین صادقی 27 خرداد ماه در جلسه اختتامیه جزءخوانی قرآن کریم ویژه جهادگران جهاددانشگاهی واحد استان ضمن تبریک عید سعید فطر اظهار داشت: کمترین جزا و پاداشی که خداوند سبحان در روز عید سعید فطر برای بندگان روزه دارش مقدر می کند در حقیقت بخشایش آنان است.

وی با بیان اینکه برگزاری مجالس و محافل قرآن کریم توسط این نهاد انقلابی بسیار قابل تحسین است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان به واقع توانسته در حوزه معنوی، قرآنی و فرهنگی خوب عمل کند و در این راستا گام های موثری بردارد.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان با اشاره به ظرفیت و پتانسیل جهاد دانشگاهی استان در ترویج برنامه های فرهنگی و قرآنی یادآور شد: برگزاری این چنین جلسات و محافل نورانی در سطح دانشگاه می تواند سبب اشاعه و تعمیق فرهنگ قرآنی در جامعه شود.

رییس جهاددانشگاهی استان نیز در این جلسه اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به‌عنوان پل ارتباطی میان دانشگاه و جامعه، فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و توجه ویژه‌ای به موضوعات معنوی و قرآنی دارد.

دکتر تاجری جهاددانشگاهی واحد استان طی سالهای گذشته بویژه چند سال اخیر با انجام کارهای گزین و بزرگ و حرکت در مسیر بالندگی و ورود به عرصه‌های مختلف از جمله دینی و قرآنی در کنار فعالیت های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی سعی داشته تا گام هایی موثری را در جهت رشد و اعتلای جامعه بردارد.

وی یادآور شد: توجه به برنامه های دینی و قرآنی یکی اهداف جهاددانشگاهی واحد استان است که به طور مستمر توسط اعضای این مجموعه برنامه ریزی و اجرایی می شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از خادمان، قاریان و مفسرین کلام الله مجید در جلسات جزءخوانی و تفسیر قرآن کریم جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان تجلیل و تقدیر شد.

جهاددانشگاهی دبیر کمیته اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی کارگروه صیانت از منابع آب سیستان و بلوچستان شد

طی حکمی از سوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان، دکتر منصور تاجری رییس جهاددانشگاهی واحد استان به عنوان دبیر کمیته اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی کارگروه صیانت از منابع آب استان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، در حال حاضر وضعیت نامناسب منابع آب زیرزمینی و بحران کم آبی در کشور و استان سیستان و بلوچستان بر کسی پوشیده نیست.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور نیز با مشکل و معضل بی آبی دست و پنجه نرم می کند و منابع آب های زیرزمینی آن در حال تمام شدن است از این رو طرح هایی جامع به منظور حفاظت و صیانت از منابع آب استان طراحی و تدوین شده است.

طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آب زیر زمینی از جمله طرح هایی است که برای بحران کم آبی و بی آبی استان پیش بینی شده و در حال اجراست.

مجموعه جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان نیز با توجه به دارا بودن ظرفیت و پتانسیل های علمی، آموزشی، فرهنگی،پژوهشی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در راستای تحقق اهداف طرح صیانت از منابع آب استان با جدیت تلاش می‌کند.

از این رو طی حکمی از سوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان، دکتر منصور تاجری رییس جهاددانشگاهی واحد استان به عنوان دبیر کمیته اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی کارگروه صیانت از منابع آب استان منصوب شده است.

صفحه1 از139
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی معاونت فرهنگی معرفی حوزه Super User