آزمون کتبی جشنواره مکارم‌الاخلاق جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان برگزار شد


آزمون کتبی جشنواره مکارم‌الاخلاق جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان با حضور بیش از ۱۵۰ نفر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان 17 آذرماه در حاشیه برگزاری آزمون کتبی جشنواره مکارم‌الاخلاق اظهار داشت: این جشنواره فرهنگی و هنری همه ساله توسط جهاددانشگاهی واحد استان برگزار و با استقبال خوب دانشجویان مواجه و برگزار می شود.
محمود محمدقاسمی با بیان اینکه این جشنواره از سلسله برنامه‌های فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان به شمار می رود، گفت: جهاددانشگاهی استان در نظر دارد که با ارتقاء و گسترش این برنامه ها نقش بسزایی را در اسلامی کردن دانشگاه های استان بر عهده داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه آزمون کتبی این جشنواره با بیش از ۱۵۰ نفر برگزار شده است، تصریح کرد: حفظ و ترجمه سوره مبارکه نبا، حفظ و ترجمه دعای مکارم الاخلاق، حفظ و ترجمه سوره مبارکه عبس، حفظ و ترجمه سوره مبارکه انسان، حفظ و ترجمه دعای عهد امام زمان(عج) از بخش های جشنواره فرهنگی و هنری مکارم الاخلاق است .

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان یادآور شد: تعداد کثیری از دانشجویان برای شرکت در بخش هنری این جشنواره اثار خود را با موضوع دانشجو، خوابگاه من و دانشگاه من در رشته های شعر طنز، عکاسی و کاریکاتور به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد ارسال کرده اند.
محمدقاسمی خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه و اهداء جوایز و تقدیر از 40 برگزیده در رشته های مختلف این جشنواره روز دوشنبه 27 آذر ماه ساعت 18:30 در تالار ملاصدرای دانشگاه ادبیات و علوم انسانی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

برگزاری سلسله نشست طرح "تبیین و اولویت‌بندی مسائل فرهنگی، اجتماعی و هنری سیستان بلوچستان" به همت جهاددانشگاهی


سلسله نشست نشست طرح " تبیین و اولویت‌بندی مسائل فرهنگی، اجتماعی و هنری از دیدگاه مردم و نخبگان سیستان بلوچستان" به همت جهاددانشگاهی واحد استان ویژه اعضای این طرح برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، نشست اعضای این طرح 13 اردیبهشت ماه در جهاددانشگاهی واحد استان برگزار شد.
این نشست به منظور آشنایی اعضا با نحوه رصد، شناسایی، مصاحبه و گفتگو با مردم و نخبگان در زمینه مشکلات و مسائل فرهنگی, اجتماعی و هنری شهر زاهدان و مناطق مختلف شهر برگزار شد.
در راستای اجرای طرح تبیین و اولویت‌بندی مسائل فرهنگی، اجتماعی و هنری از دیدگاه مردم و نخبگان سیستان بلوچستان که به همت جهاددانشگاهی واحد استان انجام می شود، هفت منطقه برای شهر زاهدان جهت شناسایی مشکلات و مسائل فرهنگی، اجتماعی و هنری مشخص شده است که در نخستین گام منطقه دانشگاهی شهر مورد مطالعه و بررسی قرار می گرید.
در این جلسه مقرر شد در گام نخست، پرسشگران طرح  به طور آزمایشی مصاحبه‌ها و گفتگوهایی به طور چهره به چهره با اساتید دانشگاهی در منطقه دانشگاهی شهر زاهدان داشته و از مشکلات و مسائل فرهنگی و اجتماعی این منطقه کسب اطلاع کنند.
همچنین مقرر شد در گام بعدی این طرح، پرسشگران بیشتری در شش منطقه دیگر تعریف شده برای شهر زاهدان گفتگوها و مصاحبه‌هایی را جهت شناسایی و رصد مشکلات و مسائل فرهنگی و اجتماعی با مردم و نخبگان انجام دهند.
گفتنی است از آنجایی که استان پهناور سیستان و بلوچستان در حال پیمودن مراحل رشد و توسعه روزافزون از جنبه‌های مختلف اقتصادی، رفاهی، علمی و غیره است نیاز به انجام مطالعات و تحقیقات فرهنگ عمومی در آن، بیش از گذشته احساس می شود و لزوم مقابله با تاثیرگذاری مخرب فرهنگ های بیگانه که عمدتا متعمدانه و به صورت برنامه ریزی شده امری ضروریست و لذا جهاددانشگاهی استان طرحی تحت عنوان« تبیین و اولویت‌بندی مسائل فرهنگی، اجتماعی و هنری از دیدگاه مردم و نخبگان سیستان بلوچستان» را طی قرارداد پژوهشی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، باهدف بررسی و احصای مسائل فرهنگی و اجتماعی استان و اولویت بندی این مسائل از طریق مراجعه به نظرات و دیدگاههای مردم و نخبگان جهت آگاهی از واقعیات حاکم بر جامعه به انجام می‌رساند.
همچنین در این پژوهش مهمترین و اساسی ترین گام در انجام مهندسی فرهنگی استان و حفظ و ارتقای فرهنگی و هنری و رفع معظلات اجتماعی و افزایش سطح رفاه و پیشبرد جامعه استانی مدنظر است.

برگزاری ۱۲ دوره آموزشی در جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان

مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زاهدان ۱۲ دوره و کارگاه آموزشی را طی چند ماه آینده برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، آموزش یکی از محورهای اصلی رشد، توسعه و پیشرفت در امور و برنامه ها است.

مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زاهدان با نیازسنجی، بر اساس نیازهای نسل جوان و عموم مردم شهرستان و استان اقدام به طراحی و برگزاری دوره‌های و کارگاه‌های مختلف و متنوع آموزشی می‌کند.

این ۱۲ دوره و کارگاه آموزشی شامل اتوکد، 3DMAX ،  فتوشاپ، SPSS ، راینو، ETABS ، متره و برآورد، ICDL ،   بورس، طب سنتی، دستیار دندانپزشک داروخانه و نسخه‌خوانی  می‌باشد که طی ماه‌های آینده برای عموم در مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زابل برگزار می‌شود.

علاقمندان از ۱۱ آذرماه جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس تقاطع خیابان دانشگاه و جانبازان(مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زاهدان) مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۵۴۳۳۴۱۳۶۵۰ داخلی ۱۰۷ و ۱۰۹ تماس حاصل نمایند.

گفتنی است در پایان برگزاری این دوره‌ها به شرکت‌کنندگانی که آزمون پایانی نمره قبولی را کسب کنند، گواهینامه معتبر جهاددانشگاهی اعطا خواهد شد.

برگزاری 3 دوره آموزشی ویژه کارکنان دولت توسط جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان


طی هفته جاری سه دوره آموزشی ویژه کارکنان دولت در محل مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، مرکز آموزش¬ های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی زاهدان در راستای ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نیروهای تخصصی برای توسعه استان ضمن برخورداری از نیروهای متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گیری از توان علمی داخلی و خارجی، در سطح استانی و منطقه‌ای فعالیت می‌نماید.
در این مرکز دوره‌های آموزشی در رشته‌های گوناگون بنا به درخواست و نیاز فراگیران و براساس انجام نیازسنجی‌های متعدد در سطح جامعه و سازمان‌های متقاضی طراحی، تدوین و اجرا می گردد.
این مرکز در زمینه نیازسنجی آموزشی، طراحی، برنامه‌ریزی، اجراء و برگزاری دوره‌های آموزشی و آزمون تخصصی بصورت علمی و استاندارد فعالیت دارد.
طی هفته جاری مرکز آموزش های تخصصی کوتاه دوره آموزشی قوانین و مقررات گمرکی و بیمه ای ویژه اداره کل بازرسی استان و دو دوره آموزشی Word و excel ویژه کارکنان بیمه  آتیه سازان حافظ را اجرایی و برگزار کرده است.
دوره قوانین امور اراضی و منابع طبیعی و محیط زیست ویژه کارکنان اداره کل بازرسی استان طی هفته آینده برگزار خواهد شد.

صفحه1 از116
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی معاونت فرهنگی معرفی حوزه Super User